Loading...
BG

Репаративна терапия | Форум

Местоположение на тема: Начало » Общи приказки » Основен форум
David_Nolan Ное 11 '18

Наскоро бях чел статия, че през 21 век в САЩ "лекуват" хомосексуалните си деца с репаративна терапия . Стотици хиляди хора в САЩ имат тази съдба: подлагат ги на терапия, за да "излекуват" хомосексуалността им. Много от "пациентите" са деца, изпратени на терапия от собствените си родители. Понякога с фатални последици.

Дълбоко вярвам, че хомосексуалността не  може д а се лекува, това е природа , не е  заболяване не е някакъв  тип състояние  .За това си позволих да се поровя в  интернет и да намеря информация какво представлява метода „репаративна терапия”

Какво Ви е  отношението по темата ?

Репаративна терапия (от англreparative therapy – „поправяща терапия“; още – терапия за преориентацияинверсионна или диференцираща терапия) е термин, отнасящ се до методите за промяна на сексуалната ориентация от хомо към хетеросексуална.

Застъпниците на този вид терапия твърдят, че хомосексуалността е променима и че по същество представлява психично заболяване; че е грях; че е тенденция към развратно и вредно (за самия себе си и за околните) поведение; или защитават като цяло всички тези твърдения. Най-често като привърженици на подобен вид третиране на хомосексуалността се изтъкват някои крайно консервативни религиозни групи във и извън медицината.

Според Американската психологична асоциация, която е водеща в областта асоциация, репаративната терапия не само, че има спорен ефект, тоест не води до промяна на сексуалната ориентация, но има като резултат негативни процеси в психиката на подложилите се на нея хомосексуални, които варират от депресивни състояния до самоубийствени мисли и/или актове. АПА многократно излиза със становища по въпроса, отричащи репаративната терапия, като според последното становище от 5 август 2009, АПА препоръчва подобна терапия изобщо да не бъде предлагана на гей-клиентите (виж основна статия ЛГБТ и здравеопазване).[1][2] Становищата на АПА са базирани на дългогодишни изследвания в областта. Репаративната терапия е отречена и от Американската психиатрична асоциация, която има международен статут на водеща в областта. Като цяло почти всички специалисти предупреждават, че подобни действия могат да бъдат вредни за психиката. Методът е единодушно осъден от официални медицински организации.

jarg Ное 15 '18
Привет!

Надали някой гей - или поне осъзнат - би казал, че хомосексуалността е болест, подлежаща на лечение. Повечето хора, които твърдят това, са или неосъзнати хомосексуални, или - в повечето случаи - хетеросексуални, които не са достатъчно запознати с темата. 

Чувал съм за този метод и той със сигурност е меко казано неприятен. Но, честно казано, в света има други далеч по-опасни неща, които се случват на хомосексуалните или подозираните за такива - прокудване от семейството, затвор, мъчения, ритуални убийства, смъртно наказание. Темата е доста широка и макар в България да ни изглежда, че е тежко, то истината е, че има много, много други места, където е далеч по-лошо.  

jujulette Ное 22 '18
Който се подложи на такова нещо е тотално изкукуригал. Нашата сексуалност е съвсем нормална и няма абсолютно нищо общо с болест че да има терапия. Това е все едно някой хетеро да се подложи на терапия да стане хомосексуален. Айде малко по-сериозно, не само че сме нормални, ами сме и по-добрата сексуалност ;)
FireAndBlood Ное 22 '18
Имаше един филм който отдавна гледах свързан с подобно нещо и как се опитаха да ''превъзпитат'' човек. Според мен това си е нещо нормално с което се раждаш и по натам се развива. Просто харесваш нещо друго а не обичайното, търсиш любов, искаш приятелство било то и само забавление и тн. Не виждам защо това трябва да се определя като болест или състояние и че всеки избирал какъв да е. Ами не е точно така просто това си ти идва отвътре и смятам, че така наречените терапии само довеждат до депресии и ненужни психически проблеми. Всеки може да бъде какъвто иска да е стига да е в рамките на нормалните неща и да не пречи на никого и да не се излага чак толкова на показ, че било различно. Например и гей парадите аз съм доста против това парадиране.... За мен е доста излишно и повечето хора се найстройват лошо към това общество точно заради такива изяви.
Редактиран от FireAndBlood Ное 22 '18
Virgil Ян 1
Доколкото ми е известно, а не знам много по темата, подобни "терапии" не могат да те накарат да харесваш жени. От това, което знам, на подсъзнателно ниво започват да те карат да изпитваш отвръщение и гадене към първичните полови белези на собствения пол, което до някъде може и да принуди бисексуалните да се преориентират, но по никакъв начин няма как да те накарат да захаресваш цици.