Loading...
BG

Разяснения на някои въпроси около сайта | Форум

Местоположение на тема: Начало » Общи приказки » Основен форум
Mod
admin Авг 10
Здравейте, тъй като много от вас имат различни въпрос за сайта, доста от които се повтарят, ще селектирам някои от често задаваните и ще се опитам да отговоря тук.

1. За нововъеденията и подобренията в сайта - всяко едно предложение което достига до нас се обмисля и дискутира, но трябва да се знае, че тези неща не стават от днес за утре, често предложенията Ви са невъзможни от чисто техническа гледна точка, а друг път не отговарят на законодателството на страната. Ние сме наясно, че много от вас не одобряват това, че не могат да се качват публично голи снимки например, но такива са законите на страната, и за разлика от други сайтове, ние сме избрали да спазваме закона.

Често предложенята Ви изискват часове кодиране и тестване (какъвто беше случая с общия чат например), сайта е нон-стоп онлайн и за да се случи това трябва отделяне на много лично време, обикновено по нощите когато има по-малко хора онлайн, за да не се прекъсва работата на сайта през деня. Често новите функции имат бъгове, а понякога дори засягат масива с дании. Сайта е огромен откъм функции, в него всяка секунда се извъшват хиляди калкулации на сървъра, което означава и огромно натоварване. Огромното натоварване означава и огромни разходи. И тук стигаме до въпрос 2. 

2. За издръжката на сайта - сайта за момента е на моята лична издръжка, като получените дарения и приход от реклама покриват едва около 40% от разхода. Не мисля, че е проблем всеки един потребител да отдели по 2-3 лева, да се разходи до Изипей на ъгъла и да преведе дарение. Но от 4500 потребителия имаме под 20 дарителя, дори не искам да смятам какъв процент е това. От друга страна, не искаме да правим сайта платен, защото тогава активността ще намалее доста и ще настане скука. Опитваме се да намерим някакъв баланс, като за момента, баланса е за моя сметка… и тук стигаме до точка 3.

3. За до може да поддържаме сайта в изправност и онлайн, екипа трябва да работи… Ние не работив в сайта, противно на очакваното,  ходим "на работа" като всички вас, поради което имаме нужда и от вашето разбиране. Аз нямам възможност да съм всяка секунда в сайта, и за това благодаря на модераторите и по-специално на street18 за невероятната работа която върши тук. Скоро ще добавим и още 2-ма модератора.

Искам да ви уверя и успокоя, че винаги се опитваме да намерим най-добрия начин нещата да се случват по най-бързия и безболезен начин.

Поздрави,

Админ.

VIP
didofena Авг 10
за другите не знам, но аз оценявам свършеното досега. ще се опитам в най-скоро време да дам някакъв стимул  :)

Реклама

fashionmix.eu
fashionmix.eu
shopsector.com
pic.bg